Witamy na naszej stronie internetowej
CargoPress

Kontakt telefoniczny

(+48) 61 812 66 12

Email

biuro@zpcz.pl

Adres

Piastów 16, 62-300 Września

Przystawka do rzepaku

Leasing* czy kredyt**?

Którą formę finansowania należy wybrać? Takie pytanie niejednokrotnie nurtuje przedsiębiorców - właścicieli gospodarstw rolnych, w sytuacjach gdy rozpoczynają działalność gospodarczą, chcą poszerzyć zakres działalności bądź muszą zapewnić sobie źródło finansowania działalności.

Decyzja o wyborze metody finansowania nabycia środka trwałego nie jest jedyną, jaką przedsiębiorca musi podjąć przed dokonaniem zakupu. Znajduje tu bowiem zastosowanie zasada, iż pośpiech jest złym doradcą. Przy zakupie maszyny, narzucającym się wyborem jest skorzystanie z leasingu czy kredytu oferowanego przez dany bank.

*Klasycznym i podstawowym narzędziem finansowania bieżącej i przyszłej działalności jest kredyt. Każdy liczący się na rynku bank ma bogatą ofertę kredytowania, dostosowaną do wielkości i potrzeb pożyczkowych.

**Oferta towarzystw leasingowych jest coraz bogatsza, coraz pełniejsza i coraz lepiej dostosowana do potrzeb i specyfiki firm o różnej wielkości, z różnych branż i o różnej kondycji finansowej. Leasing, jako forma finansowania inwestycji, jest coraz popularniejszy, przede wszystkim dzięki swoim walorom podatkowym